Create an Account

Shopping cart

Close

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Franquette Ceviz Fidanı (Açık Köklü)

20.00  18.00  + KDV

Franquette ceviz fidanı Amerikan menşeili olup Chandler ceviz fidanının tozlayıcı olarak dikilir. En geç çiçek açan ceviz çeşitlerinden biridir. Bu yüzden geç donlara karşı dayanıklıdır.

Karşılaştır
MENŞEİ : USD

Franquette ceviz fidanı, bilinen ceviz çeşitleri içerisinde en geç açan üç ceviz çeşidinden bir tanesidir. Meyveye çok geç yatar. Çiçeklerini tozlayamadığı için fazla meyve vermez. Her ne kadar ürün verimi düşük olsa da alınan ürün kalitesi iyidir. Normal ve geç çiçek açan çeşitler için tozlayıcı olarak kullanılır. Genellikle Chandler, Fernor ve Pedro ceviz çeşitleri için tozlayıcı olarak dikilmektedir. Dikilecek 20 adet ana tür için 1 adet Franquette ceviz ağacı yeterlidir. Franquette cevizinin çiçek açma zamanı erkek çiçekler için mayıs başı ve mayıs ortası, dişi çiçekler için ise mayıs ortasından haziran başına kadardır. Yapraklanma zamanı nisan ayının son haftası içerisinde başlar. Franquette cevizi 6 ve 7 yaş arasında ürün vermeye başlar. Ekim ayının ortasında hasat edilir. Dikine ve kuvvetli gelişen bir ağaç yapısı vardır.

FRANQUETTE CEVİZ FİDANI ÖZELLİKLERİ

Boyutlar 150 cm

İncelemeler

Henüz yorum yapılmadı.

“Franquette Ceviz Fidanı (Açık Köklü)” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam nibh ligula, faucibus sit amet aliquet ac, molestie a massa. Fusce vitae feugiat enim, id fermentum magna. Aenean convallis egestas massa ac rhoncus. Integer iaculis et erat id auctor. Vivamus porta, mi a porttitor imperdiet, purus metus tempus elit, ut dictum mauris dui a tellus. Integer at ipsum sit amet sem vulputate ultricies in vel orci. Aliquam feugiat vulputate ligula, quis posuere tortor condimentum eget. Sed consequat ante sed congue pellentesque. Cras massa purus, venenatis in eros at, vestibulum finibus sapien. Nunc sodales facilisis tortor, sit amet scelerisque metus pharetra at. Proin efficitur consequat ipsum quis scelerisque. Quisque ac venenatis purus.
Back to Top
Franquette Ceviz Fidanı (Açık Köklü)

20.00  18.00  + KDV