Create an Account

Shopping cart

Close

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Fernor Ceviz Fidanı (Açık Köklü)

20.00  + KDV

Fernor ceviz fidanı fiyatı uygun, ülkemizde ve dünyada karasal iklim ve yüksek rakımlı yerlere dikilebilen en iyi fidan çeşididir. Fernor ceviz fidanını firmamızdan açık köklü olarak sipariş verebilirsiniz.

Karşılaştır
MENŞEİ : FRANSA

Fernor cevizi, Franquette ve Lara çaprazlaması ile üretilmiştir. Orta seviyede bir gelişim hızına sahiptir. Ülkemizde ve tüm dünyada en çok aranan ve tercih edilen ikinci çeşittir. En büyük özelliği çok geç uyanması ve erken hasat edilmesidir. İlkbahar ve sonbahar erken donlarından etkilenmez.

Soğuk iklim cevizi de denilmektedir. 1700 – 1750 rakıma (denizden yükseklik) dikilebilir. Bu özelliği ile bilinen ceviz çeşitleri arasında yüksek rakımlı arazilere dikilen tek çeşittir. Sık dikime uygundur. İç dallarda meyve verdiği gibi yan dallarda meyve kısmından kolay bir şekilde ayrılır.

Yaklaşık olarak cevizin iç çekirdeği toplam ağırlığın % 40 ile % 45’ini oluşturur. Karasal iklimin en güzel, en kaliteli ceviz çeşididir.verimi yüksek olan bir çeşittir. Yapraklanma tarihi nisan ayının ilk haftasıdır. Çiçek açma zamanı ise nisan sonu mayıs başıdır.

Hasat vakti, eylül ortasında başlar eylül sonuna kadar devam eder. Yetiştirilmesi için uygun koşullar sağlandığında 5 ile 7 yaş arasında ürün vermeye başlar. Cevizin iç çekirdeği iyi kalitede olup hafif sarımsı bir renge sahiptir.

FERNOR CEVİZ FİDANI ÖZELLİKLERİ

Boyutlar 150 cm
Üzüm Fidanı Çeşidi Seçiniz

Ata Sarısı, Cardinal, Red Globe

İncelemeler

Henüz yorum yapılmadı.

“Fernor Ceviz Fidanı (Açık Köklü)” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam nibh ligula, faucibus sit amet aliquet ac, molestie a massa. Fusce vitae feugiat enim, id fermentum magna. Aenean convallis egestas massa ac rhoncus. Integer iaculis et erat id auctor. Vivamus porta, mi a porttitor imperdiet, purus metus tempus elit, ut dictum mauris dui a tellus. Integer at ipsum sit amet sem vulputate ultricies in vel orci. Aliquam feugiat vulputate ligula, quis posuere tortor condimentum eget. Sed consequat ante sed congue pellentesque. Cras massa purus, venenatis in eros at, vestibulum finibus sapien. Nunc sodales facilisis tortor, sit amet scelerisque metus pharetra at. Proin efficitur consequat ipsum quis scelerisque. Quisque ac venenatis purus.
Back to Top
Fernor Ceviz Fidanı (Açık Köklü)

20.00  + KDV