Create an Account

Shopping cart

Close

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Chandler Ceviz Fidanı (Açık Köklü)

20.00  18.00  + KDV

Chandler ceviz fidanı fiyatını ve özelliklerini öğrenin ve sipariş verin! Chandler 4. yılından itibaren 20 kg meyve vermeye başlayan Amerikan menşeili ceviz fidanıdır. Firmamızdan açık köklü olarak chandler ceviz fidanını hemen sipariş verebilirsiniz.

Karşılaştır
MENŞEİ : USD

Chandler cevizi 1979 yılında Kaliforniya üniversitesi tarafından Pedro ve UC56-124 melezi çaprazlaması ile geliştirilmiştir. Cevize U.C Davis’de Pomoloji Profesörü W.H.CHANDLER ismi verildi. Üstün verimli bir Amerikan çeşididir. Dünya çapında tanınmakta olup, ekstra açık renkte ve yüksek kalitede ki içinden dolayı alıcılar tarafından oldukça değerli görülmektedir. Üstün ceviz kalitesi ile son derece üretken bir verimliliğe sahip olduğu kanıtlanmıştır.

Aşılı ceviz fidanı çeşitleri arasındaki en yüksek iç veren çeşitlerden biridir. İç çekirdeği meyve ağırlığının % 45 ile % 50’sini oluşturur. Ortalama iç verimi % 50 seviyesindedir. İç çekirdeği iyi kalitede açık sarımsı bir renge sahip olup dış kabuğundan kolay bir şekilde ayrılır. Dışı kabuğu oval, ince, iri ve iyi kaliteye sahiptir. Chandler cevizinin meyveleri genellikle 2’li ve 3’lü olur.

Nisan ayının ilk haftası yaprak açmaya başlar.(Payne ceviz türünden 18 gün sonra) Çiçek açma zamanı ise nisan sonu ve mayıs başıdır. Yan dallarda çiçeklenme oranı ortalama % 80 ile % 90 arasındadır. Hasat zamanı eylül sonu ve ekim başıdır.

Chandler ceviz fidanı orta seviyede bir gelişim hızına sahiptir. Ağaç yapısı orta genişlikte ve yarı diktir. Ağaç yaşı ilerledikçe kabuk yapısı daha da sağlamlaşır. Zararlılara karşı daha dayanıklıdır. İlk bahar donlarından etkilenmez. 1000 – 1100 metre rakıma (denizden yükseklik) kadar dikilebilir. Ülkemizde bazı illerde 1400 rakıma kadar dikilmektedir. Sık dikime uygundur. Bu noktada arazi yapısı, iklim koşulları dikkate alındığında dikim aralıkları farklılık göstermektedir. Burada yapılması gereken en önemli şey uzman ziraat mühendislerine, sektördeki kurum ve kuruluşlara danışmaktır.

Düzenli bir şekilde bakım hizmetleri yapıldıktan sonra 5 yaş itibari ile ürün vermeye başlar. En büyük dezavantajı vejetasyon’un geç olmasıdır.

CHANDLER CEVİZİ GENEL ÖZELLİKLERİ

Boyutlar 150 cm

İncelemeler

Henüz yorum yapılmadı.

“Chandler Ceviz Fidanı (Açık Köklü)” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam nibh ligula, faucibus sit amet aliquet ac, molestie a massa. Fusce vitae feugiat enim, id fermentum magna. Aenean convallis egestas massa ac rhoncus. Integer iaculis et erat id auctor. Vivamus porta, mi a porttitor imperdiet, purus metus tempus elit, ut dictum mauris dui a tellus. Integer at ipsum sit amet sem vulputate ultricies in vel orci. Aliquam feugiat vulputate ligula, quis posuere tortor condimentum eget. Sed consequat ante sed congue pellentesque. Cras massa purus, venenatis in eros at, vestibulum finibus sapien. Nunc sodales facilisis tortor, sit amet scelerisque metus pharetra at. Proin efficitur consequat ipsum quis scelerisque. Quisque ac venenatis purus.
Back to Top
Chandler Ceviz Fidanı (Açık Köklü)

20.00  18.00  + KDV